Cascada

Je normální, že se u windows8 stále deaktivovává pracovní okno?

Je to součást ochrany, nebo špatný software, dá se to vypnout? Už mi to leze na nervy, zjistil jsem, že to nedělá špinavý display, mám ASUS transformerbook. Například na steetview od googlu se okno deaktivuje jak šílený. Dělá se to někomu taky? Co je to?
Doplňuji:
Dělá se to už od koupení počítače, naprosto nový software, je to vrozené. Dělá se to v okně prohlížeče, internet explorer, asi ho budu muset nahradit jiným, jestli je chyba v něm. Jaké procesy běží nevim, ale určitě standardní, nic jsem neinstaloval co vim a je to od zakoupení. Všiml jsem si že nejvíc se daktivuje při google maps, prakticky zůstane aktivní je desetinu sekundy, vyjíměčne podrží, myslim že jiným uživatelům by se to taky mohlo stávat, když to mám od zakoupení.

Odpovědi
arygnoc

pri viacerých otvorených oknách sa aktívne okno zvyčajne (nie vždy) deaktivuje pri požiadavku na aktivitu iného okna, zvyčajne systémového rázu (napr. pri oznámení, že nejaký script sa dlho načítavá, resp, nenačíta a pod.).

pre presné diagnostikovanie závady udávate málo podkladov (čo všetko beží, ktoré okno sa deaktivuje, ktorý proces sa stáva aktívnym, aké je vyťaženie ram, disku, siete, …? + systém + hw diagnostika + sw diagnostika).
kedy problémy začali (aktualizácia – čoho?, inštalácia – čoho?, …)

ako najjednoduchšia cesta sa javí návrat ku funkčnej konfigurácii (obnovenie).

;-Q
Doplňuji:
no konečne to z vás vyliezlo – robí vám to prehliadač (i keď ie ťažko možno považovať za prehliadač).
ale stále ste nepopísal, ako sa to prejavuje, tá deaktivácia (hodí vám okno do lišty a prepne na iné okno?/plochu? [metro?]) – KAM to vôbec prepne? (deaktivácia je spôsobená aktiváciou niečoho iného).
robí to pri napáíjaní z batérie/siete? (skontrolujte nastavenie v napájaní)

príčin môže byť mnoho, rozhodne sa nejedná o „vrodenú chybu“, ale o chybu v nastaveniach.

buď navštívte odborníka (servis) alebo pátrajte, lebo to čo tu tvrdíte, nie je normálne správanie sa nb.
ale asi to nedokážete sám diagnostikovať (neviete to poriadne ani popísať). preto doporučujem servis.

„Jaké procesy běží nevim, ale určitě standardní, nic jsem neinstaloval " – antivírus?
“ Všiml jsem si že nejvíc se daktivuje při google maps" – AKO sa deaktivuje [zavrie sa okno, spadne do lišty, zošedne, …]? – nepletiete si to s načítaním [to točiace sa kolečko]?
" myslim že jiným uživatelům by se to taky mohlo stávat, když to mám od zakoupení" – radšej nemyslite.

;-Q

Cascada

Projevuje se to tím, že okno zešedne, píšu třeba heslo a musím pořád klikat abych ho napsal, nebo video se po maximalizaci zmenší do původní velikosti. Ale díky Vám jsem teď zjistil že to dělal napájecí kabel, teď když jsem ho odpojil tak to přestalo. Budu to muset řešit tak, že ho budu neustále připojovat a odpojovat. Je to, ale špatné řešení, firemní nastavení někdo neudělal dokonalé. Jak bych to mohl nastavit lépe, abych nemusel pořád připojovat kabel?

arygnoc

vyberte z nb nabitú batériu a používajte kábel.
ak s tým budú problémy, výrobok reklamujte alebo kúpte nový zdroj.

batériu nechávajte nabitú bokom – ak je batéria v nb a vy ste pripojený na kábel, batéria sa ničí (znižuje sa jej životnosť a kapacita).

;-Q

upravte v nastaveniach v napájaní hodnoty na vami požadované.