betty59

Je nějaká možnost?

Mám problém s dluhy syna.Bohužel jsem mu věřila a udělala tu největší blbost,zástsvu RD.Splácí,ale má nové dluhy a už to neutáhne.Nejraději bych se ho úplně zřekla,ale na to je pozdě.Poradí mi někdo?Děkuji

Nejlepší odpověď
sakai

pokud dělá dluhy dál i po uzavření zástavní smlouvy, pak je NUTNÉ ho odstřihnout od domu. Chápu, že je to syn, ale přece se kvůli jeho nezodpovědnosti neodstěhujete pod most. Tedy pravděpodobně převzít existující závazek na sebe, zamezit, aby se jeho další dluhy dál nabalovali na vás a např. formou americké hypotéky dluh splácet. Na syna se zřejmě spolehnout nemůžete. V každém případě to bude chtít právní poradenství a hodil by se i dobrý finanční poradce. Ale je nutno to řešit okamžitě, váhání není namístě.

Další odpovědi
fira

Vážená paní.V této situaci je pro vás každá rada drahá.V tento okamžik vám mohu jen poradit aby jste se podívala na net a tam si našla bezplatné právní poradenství.Díval jsem se tam a je jich tam několik.Jistě vám tam poradí jak z této situace ven.

spooky

Já bych se zkusila zeptat instituce, u které jste nechávali zastavovat RD jestli je nějaká možnost se ze smlouvy vyvázat.

iwetax

Raději začněte platit dluh sama.