Yavin

Je na oskenování dokumentu potřeba barva v tiskárně/sca­neru??

Nejlepší odpověď
ivysek

Není to potřeba. Většina typů multifunkčních zařízení funguje i bez náplně, maximálně musíte odkliknout patnáct hlášek, které vám vyskočí na monitoru. Skenuje normálně.

Další odpovědi
anonym

Skenování probíhá digitálně, náplň se spotřebovává jen při tisku.
Jak píše ivysek, multifunkční mívají laserovky, jež nemají inkoust, jak se domnívá Kole, ale toner (prášek).
Jinak na skenování nepotřebuješ žádná drahá zařízení, bohatě postačí prográmek na konverzi do formátu jpg, pdf apod.
Doplňuji:
ad mosoj, otázka zněla, zda je třeba BARVA! Ty se zmiňuješ o konkrétním typu a osazené kartridgi, což se nevylučuje. Mohu ji mít osazenou, aniž by v ní byla barva. A nesporné zůstává, že barvu pro skenování nepotřebuji, ta je nutná pouze při tisku.
P.S. Cartridge se ti nějak zvrtla, správný tvar i význam viz v obou odkazech:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Car­tridge
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=cartrid­ge

Michal Kole

Četl, jsem, že u levných zařízeních když není inkoust tak se zablokuje úplně. Pak je nutný trochu nezákonný update firmwaru, aby se to odblokovalo nebo koupit legální inkoust někdy jdou i alternativy.

mosoj

U multifunkcí Canon je třeba aby byly osazeny inkoustové karridge. Jinak se neoskenuje dokument ani do počítače. Je tím chráněna tisková hlava před lidskou blbostí. Jak je to u jiných značek nevím.

ReHu

Záleží na zařízení.
Co používám já, tak pro scanování barva – náplň potřeba není.
Doklument či foto oscanuju a pak vytisknu na jiné tiskárně.
Barva – náplň je logicky potřeba pro tisk.