KBs

Je můj posilovací plán správný?

Dobrý den,
protože mi je 14 let a mám 178/54 tak jsem začal posilovat, ať za nějakou dobu nějak vypadám. Udělal jsem si takový menší tréninkový plán a vypadá nějak takto: Po,St,Pá cvičím s činkama(každá ± 5kg) 4 série po 20; Po,St,Pá 3×20 sed lehy na břicho; Út,Čt 30 min na rotopedu – nohy. Je to dostačující plán, nebo bych měl přidat více sérií či jiných cviků?

Odpovědi
anonym

Je ti 14 a o posilování – zřejmě, mnoho nevíš…
😉
Zajdi si za trenérem do fitka nebo se poraď s tělocvikářem (nebo trenérem nějakého sportovního oddílu) – jednak to, jakými cviky a vahami posilovat závisí ne na věku a výšce/váze, ale na tvé aktuální kondici – a jednak se potřebuješ naučit správnou techniku provádění cviků, jinak si můžeš i značně ublížit.

Beer4Real

Činka ±5kg tě nikam neposune, pro start fajn, pozděj pokud chceš zvětšit svalový objem musíš přidat těžší váhy. Měl bys mít plán cviků, např. posilovaní tricepsů, bicepsů. zádového svalstva apod. 4 série jsou na každý cvik ideální, ale 20 opakování v jedné série je na začátek fakt dost. Já už jsem něco nacvičil a taky dělám na každý cvik 4 série, ale max po 12ti.
Není to o tom kolikrát v sérii uděláš cvik ale jak dobře ho provedeš a s jakým závažím.
Na nohy ti jen rotoped nepomůže. Ideální cvik co cvičím i já jsou dřepy s velkou činkou opřenou o ramena.

Pokud by si chtěl cokoli ohledně posilování, tak mi napiš soukromou zprávu ;)
Kdykoliv rád odpovím ;)

KBs

Co se týče mé kondice, tak pravidelně jezdím na kole, klidně 3× týdně 50 – 60km. Takže se snažím do toho zapojit i ruce a břicho.