Heřman

Je možně že staré reproduktory hrají lépe a nahlas než nové reproduktory.

Nejlepší odpověď
anonym

Kvalita přece není dána stářím, ale parametry a provedením.
Např. kdysi byly bedny z kvalitního rezonančního dřeva, vyváženým upevněním, vícepásmové s dostatečným prostorem pro jednotlivé výšky a hloubky, prozvučnou krycí látkou a s jistou nadsázkou by se dalo řící, že jejich zvuk se usadí a vyzrává podobně jako u stradivárek.
(Např. nejkvalitnější zvuk mívají i varhany stovky let staré, tady naštěstí neplatí, že jen to mladé je dobré). Respekt a úcta k hodnotám, věky prověřeným se dnes nějak vytrácí.

Další odpovědi
Alesh

No a proč by to nemělo být možné? Obecně platí, že pár let zpátky se prakticky všechno dělalo kvalitněji, poctivěji.
Tohle ale nemusí být ten případ, zkrátka to může být tím, že ty staré jsou z vyšší cenové relace a ty nové jsou nějaké shitky za pár korun. To bys ale musel napsat , jaké máš ty staré a jaké ty nové, takhle se to těžko dá posoudit.

Michal Kole

Četl, jsem, že zesilovače, které mají staré elektronky, tak zesilují kvalitněji, protože u nich neexistuje šum jako u tranzistorů (je způsoben chaotickým pohybem elektronů a v PN přechodu)