Je možné,aby zahrádkářský výbor zavřel přívod veřejného vodovodu kdy se mu zachce?

Nový rozvod vody zaplatí všichni vlastníci zahrádky. Přesto si výbor odsouhlasil, že už teď zavře vodu z důvodu možného zamrznutí či poničení vodoměrů. Mají na to právo? V případě že ne, jak se proti jejich rozhodnutím bránit?

Odpovědi
standa

Odpověď je nutné hledat ve STANOVÁCH vašeho ´zahrádkářského´ sdružení. Zde by měly být upraveny kompetence výboru. Podle mého názoru na toto rozhodnutí výbor právo nejspíše má. Vezměte to z druhé strany, kdo bude zodpovědný za případnou škodu z důvodu poničení vodoměrů mrazem? Měl by to být opět výbor, nikoli všichni členové sdružení…