Rokio

Je morální půjčovat svým příbuzným peníze za velmi nízký úrok?

Jsem investor, takže si nemůžu dovolit nemít příjmy z aktiv, jako jsou peníze, ale i jiných. Z tohoto důvodu jsem půjčil peníze s úrokovou sazbou pod 5 procent za rok jednomu z mých příbuzných, aby mi moje úspory nedrtila inflace.

Nejlepší odpověď
briketka10

To je mi pěkné vydírání nikomu ze svých
příbuzných peníze nepůjčuji na úrok jen
bezúročně a vždy mi je vrátí.

Další odpovědi
Drap

Když už půjčím blízkým příbuzným , tak bez úroku.

talka

Příbuzným jsme půjčovali bezúročně.

gecco

Je morální půjčovat (si) peníze???
😉

Hans51

To byste si měl spíš odpovědět sám, zdali se s tím sžijete. Podle mého názoru je to OK, ale jiní na to mohou mít názor odlišný.

Klaproth

Je nemorální zatahovat příbuzné do dluhové pasti. Nikdy bych si to vůči příbuzným nedovolil.

zelí

Nízký úrok? Podle mě si jim měl napařit úroky jako v bance.

zjentek

Moc morální to není ..měl bys jim půjčovat za sex. To byti pak tvý úspory drtila třeba tchýně a nebo švagrová.

Martinuss

Já myslim že je to v pořádku cca 2% bych tam určitě dal. Přeci ještě nepřijdu o peníze že sem je pujčil, díky inflaci a uroku co bych dostal kdyby to ležlo v bance.