hr

Je lepší výměna baterie u 5 let starého, nebo koupě nového NB?

Ahoj zrovna jsem zjistil, že mi začala přestávat fungovat baterie u notebooku, typ počítače je HP typu HS03, stáří 4 roky, porucha baterie se projevuje tím, že když se odpojí ze zásuvky tak přestane fungovat a také se nedokáže nabýt na víc než 8 procent, proto bych se vás chtěl zeptat co by jste mi doporučili, avšak také mě napadla jedna možnost, že bych si koupil nejlevnější značku počítaču a to UMAX, který stojí většinou v rozmezí 3000 až 5000 tak jestli nemáte také s touto značkou nějaké zkušenosti. Proto nevím jestli má cenu kupovat baterii za 1500 nebo si koupit nejlevnější značku počítače.

Děkuji za radu.

Odpovědi
Kepler

Co funguje, toho se nezbavuj. Zvláště nekupuj neznámé a podezřele levné značky.
Kup novou baterku a máš dalších min. 5 let pokoj. Její životnost prodloužíš, když ji nebudeš vybíjet do mrtě, max. jen do 25% a pokud to jde, jeď na napájení ze sítě.

led

Ak batéria vydržala 5 rokov, môžte si gratuľovať.
Pokiaľ používate len software pre počítače spred 5 rokov, máte 2 možnosti:
1 – kúpiť si novú batériu (správnejšie je to akumulátor, nie batéria)
2 – používať len zapojenie na sieť, ale v tom prípade, rovnako ako u stolného PC treba priebežne zálohovať rozrobenú prácu. Pri výpadku elektriny, aj krátkodobého, by ste bez zálohovania prišli o rozrobenú prácu. Zálohovať, zálohovať. Radšej stratiť chvíľku času zálohovaním, než prísť o výsledok napríklad 5 hodinovej práce (to sa mi stalo ešte v časoch slávneho DOS, keď sme si programy vyrábali na kolene, pokles napätia a všetkých niekoľkotisíc riadkov odišlo do „večných lovíšť“)

PS.
Životnosť accu predĺžite, ak ho nebudete nabíjať na maximum ale na takých 50–60%. Toto je možné nastaviť v nastaveniach (power) počítača.

anonym

Ahoj hr, to už si radši tu novou baterii, HP bude určitě lepší než UMAX. Koupit si nejlevnější notebook na trhu nebude asi nejlepší řešeni. Taky mám notebook už 3. rok a žádné problémy s baterií nemám ani v nejmenším, těžko říci jestli to nakonec nebude něčím jiným. Takové potíže se mi projevují u 10 let starého notebooku, ale ten už má na to právo.

elkon

Mám notebook Sony Vaio, asi 10let a stále baterie funguje. Až přestane fungovat, nechám ho pokud bude potřeba stále v síti. Baterii kupovat nebudu. Používám ho jen při pobytech mimo domov. Jinak používám Stolní PC.

jsemjá

Vyměň tu baterku.

Arne1

Baterie tě u nás přijde na 800 Kč. Z Ali určitě méně.
Myslíš, že za tuhle cenu dostaneš jiné lepší řešení ? Pokud Ti notebook ovšem nevyhovuje z jiných důvodů, tak budeš musel jít donového.