12kolemjdouc

Je ilegalni zveřejnit fotku na webové stránce?

Kdyz stahnete fotku z internetu vaseho znameho (treba fotku z fotbalu nebo tridni fotky) , date ho na forum jako tato stranka a zeptate se jestli je pekny nebo skaredy, je to ilegalni?

Nejlepší odpověď
annas

Bez souhlasu dotyčného ano.

"Při zveřejňování fotografii jedince nesmíte zapomínat na obecnou občanskoprávní ochranu soukromí a podoby každého člověka, která může být zachycována a šířena jen s jeho svolením.

GDPR tak není jediným předpisem, který je nutné při nakládání s fotografiemi a záznamy brát v potaz."

https://www.gdpr­.cz/blog/fotky/

Ad autacek,

v odkazu jsou uvedené dvě úrovně právní ochrany.

"Regulatorní rámec týkající se fotografií a audiovizuálních záznamů má kromě GDPR ale i druhou, obecnější sféru zakotvenou v občanském zákoníku.

Ten se v této souvislosti zaměřuje především na ochranu před neoprávněnými zásahy do osobnosti jednotlivce a jeho soukromí s tím, že každý se musí této ochrany sám aktivně domáhat, na rozdíl od veřejnoprávního GDPR, kde je celospolečenský zájem uplatňován k tomu pověřeným úřadem."

Další odpovědi
autacek

Annas dá odkaz na článek a ani si jej nepřečte. To je vrchol, vždyť se v tom odkazu píše něco úplně jiného!

S GDPR to nemá naprosto nic společného.

V tvém případě je třeba nejprve ošetřit autorská práva (tohp kdo fotku fotil), nemůžeš jen tak cizí fotku použít a šupnout bez svolení jinam (až na výjimky).

Druhá rovina je pak ochrana práv na ochranu osobnosti (toho kdo je vyfocen). V tom odkazu od Annas je to popsáno docela srozumitelně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

12kolemjdouc

No dobre ale paparazzi to delaji porad?

autacek

@12 Zpravodajské účely a veřejné osoby mají právě trochu jiný režim.