FlAsh_7

Je dobré rozdělit své portfolio ETF do těchto kategorií (v popisu)?

  1. ETF zaměřené na USA
  2. ETF ve vyspělých zemích
  3. ETF v rozvojových zemích
  4. ETF dluhopisů USA

Je špatné nemít ve svém portfoliu světové ETF? Mám to přidat? Jak byste vytvořili portfolio ETF? DĚKUJI ZA POMOC!

Odpovědi
L.G.

ETFka jsou ok obecně, US na první místo, akciové ETF svázány s indexem značka ideál. Pozor na komoditní a měnové, často mívají záporný výnos, jinak diverzifikace je téměř vždy ku prospěchu věci (s vyjímkou OTC trhu). A pokud rád riskujete, můžete zkusit pákové ETF. Na dluhopisech US bych se snad i přiklonil právě k nim. Světové ETF proč ne, ale nutně je mít v portfoliu nemusíte. Co se tvorby portfolia týče, zhruba takto ETF – Dow Jones, ETF Nasdaq, ETF S&P (vše US), v Evropě DAX (Německo) , CAC (Francie), FTSE (Velká Británie), Nikkei (Japonsko – zde opatrně, asijské trhy jsou náchylné k „přehřívání“ a následnému prudkému poklesu, evropské a americké sice také rostou a padají, ale přeci jenom to není taková divočina jako v té Asii) jsou to všechno akciové ETF, orientace vždy na růst, sázet na pokles není dlouhodobě perspektivní, a závěrem samozřejmě pozor na emitenta stejně jako brokera. Ps: ETF rozvojových zemích všeho druhu co do zaměření investic ne víc než okrajově, označení „rozvojové“ nenesou jen tak zbuhdarma. Hodně štěstí 🙂.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.