jirka F

Je bezpečné přidávat si na Facebook člověka, který nemá žádné informace na profilu, akorát to, že je žena?

Má spoustu přátel, ale informace, kterých bych se chytl, prostě nejsou
Mám si ho tedy přidávat, nebo je to bezpečné?

Nejlepší odpověď
Drap

Stejně jako každý jiný člověk. Pokud člověka neznáš, jak víš, že informace na fb nejsou smyšlené?

Další odpovědi
Arne1

Nehoním se za počtem „přátel“. Do přátel na Ksichtoknize si dám jen toho, koho znám alespoň trochu z reálu. Při nejhorším, na koho dostanu osobní přímou referenci.

ivzez

Jestli jste na FB dostal žádost od někoho, o kom máte pocit, že ho neznáte,
zkuste mu odepsat a požádat jej, aby Vám připomněl, odkud se znáte.

Neuveřejňování informací na veřejných sítích nepovažuji za moc rozumné.
Za rozumný považuji nezveřejňování přátel, informací, atd.
K čemukoliv, co na FB ponecháte jako veřejné, se mohou dostat nejen lidé, kteří
zvažuji žádost o přátelství, ale i různé aplikace, jež pak mohou začít jménem uživatele,
který informace a přátele nechal veřejné, spamovat.

Pokud se rozhodnete žádost nepřijmout, nezapomeňte dotyčnému uživateli
zablokovat přístup.

m98blk

Je trochu těžké definovat, co v tomto kontextu znamená „bezpečné.“ Pár možných scénářů, jak by tě mohlo přidání zcela neznámého člověka poškodit, pokud by měl nekalé úmysly:

  1. Je to spam/phishing
  2. Zneužije nějaké informace, které jsou viditelné pouze pro tvé přátele – profilové údaje, posty…
  3. Bude ti psát obtěžující zprávy

Nic výrazně horšího se nestane. Posuď sám, co ti hrozí.

Emefej

Přidat! Čím víc opravdových přátel máš, tím bohatší život vedeš.