Je ara náročný na chov a je složité ho mít legálně?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud chcete mít doma chráněné zvíře, musíte především být schopni doložit, že jste ho získali legálně. „Majitel živočicha chráněného úmluvou CITES vždy musí mít doklad o nabytí, tedy o koupi, nejlépe kupní smlouvu,“ vysvětluje Karásková.
„Doporučuji, kupujte zvířata chráněná smlouvou CITES jen od solidních prodejců, tedy od takových, kteří vám při prodeji dodají i všechny potřebné dokumenty.“
Jen smlouva ovšem nemusí stačit. „Úmluva rozlišuje několik stupňů ochrany. Přísněji chráněné druhy musí jejich majitel také zaregistrovat na krajský úřad. A pokud byste chtěli s tím živočichem dále nakládat – prodávat ho nebo přesunout do zahraničí – jsou nutné ještě mnohé další další doklady od krajského úřadu nebo dokonce od ministerstva životního prostředí,“ upozorňuje expertka.
Pokud zvíře nebude mít vše v pořádku, hrozí finanční sankce, ale u nejtěžších prohřešků třeba i trestní stíhání. „Při zjištění pochybení budete riskovat minimálně pokutu, nejméně se dává 500 korun, při vážnějších pochybeních může dojít i k zabavení živočicha,“ vypočítává Karásková běžnější sankce. .-))

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/zurnal­servis/_zprava/zvi­re-chranene-cites-vite-co-vse-vyridit-kdyz-ho-chcete-mit-doma--1420460