kajicek94

Je normální 1500 Kč za hodinovou konzultaci u právníka ohledně reklamace, když reklamovaná věc stojí 7000 Kč?

Je 1500 Kč za hodinovou konzultaci u právníka ohledně reklamace, když reklamovaná věc stojí 7000 Kč normální?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano, je normální právníkovi za sjednanou službu
či konzultaci zaplatit jeho obvyklou sazbu.

Cena výrobku s ceníkem právníka nesouvisí.

Další odpovědi
led

Záleží len od vás, ktorého právnika si vyberiete. Sú lacní, priemerne drahí a sú aj drahí, ktorí sa ale už zaoberajú miliónmi. Ale sú aj zadarmo, napríklad (pozor, neudávam ich presné názvy, preto nech ma niekto nenapadá za nesprávny názov) u organizícií typu sebeobrany spotrebiteľov, štátnej obchodnej inšpekcie a podobne

Edison

Přesto, že jsou i lacinější… a dokonce zadarmo u některých institucí, tak mi tohle nepřijde přemršťěné. A s cenou zboží to fak nesouvisí.

Klaproth

Ano, je normální za službu zaplatit.

iceT

Snad nemyslíš, že právník bude konzultovat zadarmo?

Drap

Měl sis vybrat jiného právníka. Někteří berou 3000 a více. Rozhodnutí je jen na každém z nás.

mosoj

Pro právníka určitě.

Kryšpín

Kajicek, zachovejte klid, já měl poradu za 40 minut pět tisíc českých

kajicek94

Drap: Děkuji za odpověď, ale dovolil bych si něco vytknout. Jak můžete prosím vědět, že jsem na tu cenu kývl? Už se mi stalo několikrát, že vaše odpověď začínala „Měl sis…“ nebo „Měla sis…“. Vyznívá mi to, jako byste tomu člověku řekl: „Ty si ale kre**n! Si jako myslíš, že se dá ještě něco dělat? Tak to si na omylu! Tady ti JÁ nepomůžu!“. Neberte to jako pokus o založení Flame war, spíše jako zhodnocení odpovědi. Ptal jsem se na názor – odpovězeno mi bylo, takže ještě jednou děkuji.