daran

Jakým způsobem lze vypsat konfiguraci firewallu pomocí příkazové řádky?

Nejlepší odpověď
Arne1

Příkazy pro různé routery jsou odlišné, většina firem si dělá svou sadu příkazů (i když jsou určitá vzorová řešení). Takže kouknout do dokumentace. Pokud dokumentace není a do příkazové řádky jsi se telnetem dostal, zkus napřed nějakou nápovědu, většinou příkaz help nebo otazník, měl by pomoci. Případně zjistit jaké parametry se dají přípazům show, list, display – ty se pro výpis konfigurace s jistou pravděpodobností použijí.

Další odpovědi
anonym

na linuxových systémech funkci firewallu zastává IPTABLES, a jeho konfiguraci do příkazové řádky vypíšeš příkazem „iptables -L -v“ …

více zde https://www.ro­ot.cz/clanky/vse-o-iptables-uvod/

velmi přehledný a zestručněný výčet příkazů kterými můžeš do IPTABLES přidávat pravidla omezující či povolující komunikaci příchozí/odchozí na různých portech a s různými zdroji je v tomto článku https://www.how­togeek.com/177621/­the-beginners-guide-to-iptables-the-linux-firewall/