Babe

Jaký rozdíl je mezi vektorovou a bitmapovou grafikou.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Vektorová grafiku můžete libovolně zvětšovat a zmenšovat a kvalita se nezmění, protože je zapsána matematicky.

Zkuste si malý obrázek zvětšit v grafickém editoru, objevíte kostičkování, protože 1 bod se rozmnoží buď na 2×2 či 3×3 či 4×4, a klesne kvalita. Sice je v tom taky matematika ale trochu jinak.

Bitomapový obrázek je zapsaná jako popis bod na ose x 25 a na ose y 60 má červenou barvu

vektorový obrázek je zapsán, přímka začíná na ose x 25 a na ose y 60 a končí na ose x 125 a na ose y 233 a má červenou barvu