Alesh

Jaký počítač pro tento specifický požadavek?

Potřeboval bych nějakou šikovnou mašinku, kterou bych si mohl brát denně do práce, kvůli programování v Javě (instalace Javy SE +IDE NetBeans) a v VB.NET a C# (instalace Visual Studio). V práci sice PC máme, ale tyto SW nelze nainstalovat. Mohu ale využít USB klávesnici a USB myš a HDMI monitor. Čili může to být i bez displeje, i když to by zas mělo jen tento využití a žádné jiné. Proto bych asi raději nějaký ten tablet či něco takového, co by se dalo i samostatně používat. Pokud jde o OS preferoval bych Windows, mám dojem že to Visual Studio je jen pro Windows, čili pak by to bylo jasné. Pokud jde o cenu, nechci do toho dávat nějaké velké peníze, řekněme cca do 10 tis. Kč. Pokud by to tedy byla mašinka bez monitoru, tak bych nechtěl jít přes 5 tis. Kč. Pokud by to bylo něco samostatného, tak do těch 10 tis., ale raději míň, jen třeba do 7 tis. Prostě nemám úplně jasnou představu, prostě potřebuju pár podnětů, něco pak vyberu. Jinak jsou důležité i rozměr a hmotnost, protože do práce jezdím na kole, tak aby to nebyla nějaká velká kráva.

Docela mě zaujalo tohle: https://notebo­oky.heureka.cz/u­max-visionbook-12wg-umm220t12/ , pak jsem ještě koukal na tohle https://www.al­za.cz/intel-compute-stick-2-0-windows-10-d4016057.htm , ale vůbec netuším, jak to funguje, zda to je to, co bych mohl k výše uvedenému používat. Dokážete někdo fundovaně poradit?

Jirko, skrytě jsem doufal, že ty mi určitě odpovíš. 🙂 A povidlo se to!
Nakonec jsem se přiklonil k těm „tyčkám“, konkrétně tedy asi přímo ten model, viz odkaz na Alzu výše, i když koupím to nejspíš jinde levněji. Takže myslíš, že by to mělo být v pohodě?

Nejlepší odpověď
anonym

Pohlídej si pouze aby v tom byl intel či amd procesor (ne ARM) a bude ti stačit i ta nejlevnější sestava na kterou na heurece narazíš, jednoduše proto, že uvedené nástroje rozjedeš na všem a nejsou o nic náročnější než kancelářský balík.

Kdybys ale náhodou vzal něco s ARM architekturou (což bývají stroje s velmi lákavou cenou) tento software bys plnohodnotně použít nemohl. Chybí pro ni příslušné buildy, a tento deficit na straně ARMu zřejmě ještě nějaký ten rok potrvá.

Další odpovědi
kostikosd

HP 255 G7 6HL70EA