Gihez

Jaky parametry musí mít zrcadlovka, aby byla schopna vyfotit noční oblohu s hvězdami?

Ahoj, protoze se v HW vůbec nevyznám, ale baví mne fotit chtěl bych si pořídit zrcadlovku kteří dokáže vyfotit např. noční oblohu…nemohly by jste mi sem napsat na čem záleží aby dobře snímala světlo a nebo připadne nějaký typy Prosím a díky :)

Nejlepší odpověď
gecco

  1. světelný objektiv
  2. možnost nastavení dlouhého expozičního času (Bulb)
  3. možnost vysokého ISO (velký snímač – pokud se bavíme o digitálu)

___
V podstatě to zvládne každá DSLR a aspoň trochu slušný objektiv.
😉

Další odpovědi
Agneta

Každý fotoaparát je toho schopen. Musí být na stativu, a dáš delší čas – minutu, nebo hodinu…při plném otevření clony, jde i „prostřední“ (5,6 –8) clonění kvůli lepší ostrosti, jde i teleobjektiv – namířit někam…je to o „době osvitu“, a né o aparátu, z ruky to samozřejmě nejde:DDD

klumprt

To je všecko hezké, ale při příliš dlouhé expozici se hvězdy vyfotí jako „čárky“ kvůli rotaci Země. Takže bych doporučil spíš zabrat v ostatních parametrech. A velké ISO zase způsobuje šum – jemné zrnění v obraze. Čím širší objektiv, tím líp. Větší plocha čočky pohltí více světla.