bauerlukin

Jaky máte názor na investování? Je to obírání majetku, tech co nejsou schopni investovat?

Dobrý den, investuji ale mam pocit, že investování je jen rozdělování majetku k lidem kteří investovat umí, anebo lépe řečeno kteří jsou schopní investovat. Co třeba senioři? Vzdyt když investujeme tak je obíráme o majetek, no ne? Protože my budeme mít více peněz než oni… Jaký na to máte názor?

Díky předem za odpověď

Odpovědi
elkon

Je to hloupost. Když má někdo majetek, neznamená, že obírá toho druhého. Vhodná investice může přinést zisk, nevhodná ztrátu. Je to jen věc toho investora.

Kazatel

Co to plácáš? Svět se dělí na ty, co jsou schopni si vydělat sami a na ty, co čekají, kdo jim co za jejich práci dá.

Někdo co vydělá projí, jiný prohýří, další ušetří a jiný investuje. Jedno však mají společné, do hrobu si to nikdo z nich nevezme.

Vit Kouba

Když je zlato nahromaděno tak se dostane k dědicům nebo je získá; banka, stát, zloději atd.

_Bůh_

Hloupost. Co se týče akcií, tak je to podpora podnikání, společnosti dáváš likviditu (peníze) a pomáháš jí k jejímu rozvoji. Jsi spolumajitel společnosti. Nikoho tím neobíráš. Co se týče seniorů, Warrenovi Buffetovi je přes 90, a investuje furt. Když je někdo neschopný, tak je jedno jestli mu je 20 nebo 90.
V Česku je jenom 10 milionů lidí, na světový byznys nemají žádný vliv. Ideální by bylo, kdyby se každému občanovi místo debilního stavebního spoření kupovala ETFka na SaP500, a hned by byli všichni v Česku bohatší. Jenže v Česku se vůbec nevyučuje finanční gramotnost, jen debilní matika a fyzika, kterou si nikdo nepamatuje. Kdyby se děti učili o ETF, burze, podnikání, financích, daních.. tak by třeba pak nebrečeli, že nemají na nemovitost, protože by měli peníze. Spousta Čechů zhodnotí investice ročně o stovky procent (minulý rok stovky procent na Tesle, moji známí na opčních obchodech zhruba +400 %). Neříkám, že každý má čas učit se 2 roky obchdoovat opce nebo dělat technickou analýzu společnosti, ale prostě stáhnout si appku Fio banky a koupit si akcie Pilulky a Zbrojovky za tisícovku zabere asi tak půl minuty, přičemž třeba Pilulka vyrostla o 186 % od roku 2020, takže by všichni Češi hned měli z tisíckovky asi 2800 Kč. Proč si všichni Češi neinvestují do cz společností nebo amerických SP500 NETUŠÍM, neznám člověka který by investoval a litoval by toho.
Prostě nevzdělaný lidi zůstanou chudý, tak to vždycky bylo, případně příjdou s nápady typu „InVesTIce OkRáDÁ OsTAtní“

Disraeli

Jak jsi na takovou blbost proboha přišel? Tak raději neinvestuj, když tomu neorzumíš (penězům, ekonomii, investování).