FlAsh_7

Jaký máte názor na černobílou fotku?

Dobrý den, jaký je Váš názor na černobílou fotografii? Je to podle Vás dobrý žánr na focení? Je o takové fotky vůbec zájem?

Odpovědi
led

Niekedy hra odtieňov od čiernej po bielu, od tvrdého kontrastu po jemné prechody, dokáže dramaticky zvýrazniť myšlienku obrázku viac, než plnefarebné zobrazenie.
Ano, stále je veľký záujem o čiernobiele, jednofarebné fotografie.

Edison

Naprosto skvělá věc! Sám fotografuji na materiál a BW. BW umožňuje mnohem více soustředit pozornost na tvary a světlo bez „zatěžování“ oka a mozku barvami.

anonym

asi takhle … černobílou uděláte z barevné kdykoliv lusknutím prstu, naopak už to rozhodně tak jednoduché není (protože tři složky viditelného spektra nahradila jediná a ta informace tam prostě není). Takže to dál cvakejte v barvě a holt tomu pak dejte černobílý filtr až v postprocesu pokud to bude mít smysl.