mrNikelou

Jaký je rozdíl mezi proesory intel 0.032 a 0.022 technologie??

Doplňuji:
a když je ntb s chladičem satvění na G2 socket ale na 32nm tak tam můžu dát namísto něj silnější ale s technologii 22nm??

Odpovědi
Orange

No tipnu si, že myslíš výrobní proces a má to být 32nm (nanometrů) a 22nm. No čím menší číslo, tak pokročilejší technologie. Většinou se ty procesory mín hřejí a mají vyšší výkon, ale není to moc znatelné.

cochee

Základ napsal Orange. Já si na rozdíl od něj myslím, že „to“ je trošku znatelné 🙂 intel vymyslel strategii vývoje a výroby, kterou nazval Tick-Tock (tedy tik-tak), kdy Tick znamená, že předchozí generaci čipů předělá na tu „tenčí“ technologii a při Tocku vyvine na stejné tloušťce úplně novou architekturu. To číslo znamená, jakou minimální tloušťku (polo)vodiče jsou schopni na křemíkovém plátku udělat. Krok „Tick“ proto znamená, že stejný čip (z předchozí generace) zabere na křemíku 4× menší plochu a obvykle z toho plyne, že k napájení takovéhoto čipu je třeba menší napětí a tudíž má čip menší spotřebu a ztrátové teplo.

Jsemtady

Pokud je to presne stehnej soket, coz nebejva, tak ano. Pokud by ale byl dostupny novejsi soket, tak miva napriklad vetsi pametovou propustnost atp. Aby ten vyssi vykon mohl zpracovat. Pokud ale najdes procik se stejnymi vyvody do stejneho socketu, tak ano. Max je otazka jak ti to pujde uchladit.