broula

Jaký HDMI kabel potřebuji k propojení setoboxu kabelové televize a televizoru?

Jaký konkrétní HDMI kabel (verze, cena) mám použít k propojení setoboxu kabelové televize PODA s mým televizorem? Zatím jsem používal SCART, který však nezobrazuje kvalitní HD vysílání ani kvalitnější zvuk.

Odpovědi
led

Amatérska laická odpoveď.
HDMI má 3 veľkosti konektorov. Pozrite sa najprv, ktorú veľkosť potrebujete a podľa toho vyberajte. Je možné použiť redukciu ale môže tam dochádzať k nežiadúcim stratám.
HDMI káble amatersky rozoznáte podľa hrúbky a dĺžky kábla. Pri malej obrazovke rozdiel na kvalite signálu v závislosti od „hrúbky“ a dĺžky kábla nepoznáte. Doporučujem ten hrubší, hlavne, ak setobox nemáte priamo pri televízore a máte veľkú obrazovku.
Cenu písať nebudem, vzhľadom na to, že rôzne obchody majú rôzne ceny u toho istého kábla

Edison

Další věcí je, jaké rozlišení přes to chcete tahat. Myslím, že ver. 2 by měla stačit na FHD@30, ale na vyšší bych doporučoval ver 3. Další věcí je typ konektoru. Ale běžné TV přístorje mají klasický velký… ale nevím označení.

wendyX

Doporučil bych přečíst si ještě vše potřebné kolem rozhraní HDMI zde:
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/High-Definition_Mul­timedia_Inter­face

Teprve pak řešit cenu (a nešetřil bych!) 🙂