Kelt

Jakou záruku mi poskytuje doživotní záruka na zboží?

Koupil jsem si sluchátka na mobil, měla visačku Doživotní záruka. Na internetu bych měl vyplnit kvůli tomu nějaké údaje. Ta doživotní záruka automaticky zajišťuje, že výrobek vydrží ještě několik desítek let bez poškození. Nebo jak tomu mám rozumět. Děkuji.

Odpovědi
ivzez

Také mám už asi pět let jeden výrobek s doživotní zárukou.

Ale je otázka, co spojení „doživotní záruka“ ve skutečnosti znamená.
Přesněji: ke komu nebo k čemu se vztahuje slovo doživotní.

Mínili výrobce a prodejce

► „do konce života kupujícího“ (tedy zmíněných několik desítek let)
n e b o
► „do konce životnosti výrobku/produktu“ (několik let)??

dubraro

Je potřeba přečíst si celé záruční podmínky, ne jen reklamní slogan. Záruka je vždy nějak omezená, například se vztahuje jen na některé části výrobku.