Meri

Jakou vzdálenost by oběhli Usain Bolt a Eliud Kipchoge stejně rychle?

Bolt drží rekord v běhu na 100m a Kipchoge v maratonu. Tedy drží rekordy v úplně jiných disciplínách. Zajímalo by mě, jaká vzdálenost by byla pro ně právě ta, ve které by byli nejvíce vyrovnaní. Jestli to bude někde kolem jednotek kilometrů nebo pouze pár set metrů. Vzhledem k tomu, že Kipchoge závodil většinu své kariéry na 5000m, tak bych sám za sebe řekl, že to může být někde kolem jednoho km. Co myslíte?

Odpovědi
elkon

Nedá se poměřovat, právě pro odlišnost disciplín. Jedna potřebuje výbušnost, druhá vytrvalost.

EKSOT123

Kipchoge kromě rekordu který drží, zaběhl 42195 m i za 1:59:40 (nemůže být uznáno jako rekord, zřejmě protože podpůrní stimulační spoluběžci se po trase střídali). Jestli dobře počítám, tak to odpovídá 2:50 na kilometr. Samozřejmě samotný kilometr by měl někde o 10–20 s rychleji. Pochybuji, že by 90 kg Bolt zaběhl km pod 3 minuty. Takže tipuji někde mezi 500 – 800 m. Jo, možná kdyby závodil s ženskou rekordmankou Letesenbet Gidey, která na půlmaratonu také běžela pod 3 min na kilometr, tak by měl větší motivaci a ten kilák by vydržel 🙂