babča

Jakou popínavou venkovní rostlinu mohu pěstovat v květináči,s mož­ností nenáročného přezimování.

Spokojila bych se i s rychle rostoucí letničkou,ale podmínka je pnoucí.

Nejlepší odpověď
atriplex

Pokud chcete pěstovat rostliny v květináči, tak jedině letničky. Trvalky jsou moc mohutné a to zimování také není nic moc. Takže letničky: Povíjnice, svlačec, fazol, hrachor, chmel, kobea, kvamoklit, mina, tunbergie, indická okurka, kiwano.

Je toho kvanta, stačí si vybrat. Je třeba zvolit druh dle slunečního záření a nárocích na vláhu. Také je potřeba zvážit, jakou oporu rostlinám nabídnete – některé jsou ovíjivé (otáčí se kolem opory) a nabo mají na listech různé háčky, kterými se chytají opory. Takže potřebujete buď nějakou tyč nebo nějaké pletivo či něco podobného.

A nezapomeňte každý týden hnojit!

No a na podzim to hodíte všechno na kompost a na jaře znovu zasejete.

Další odpovědi
Bičiště

Letnička končí se svoji vegetací, to jest životem, na podzim – dá semena a konec. Usychá. Nepřezimuje, není jí to od přírody dáno.Pokud chcete něco co přezimuje, musí to být vytrvalá rostlina – keř a těch je mnoho. Musíte si pak vybrat jiný druh rostliny než je letnička.Již ten název napovídá – letnička a konec.Doporučuji k trvalému pěstování (viz internet) – Klematis (Clematis). Je to pnoucí, vytrvalý, kvetoucí, nenáročný a velice ozdobný keř.
Kolega Atriplex doporučuje jenom letničky, což je dobré řešení,ale musí se každý rok na jaře vysét. V žádném případě nepřezimují, zimy se ani nedočkají – po vytvoření semene usychají. Takže semínko sebrat, a z jara znovu …