Avatar uživatele
babča

Jakou popínavou venkovní rostlinu mohu pěstovat v květináči,s mož­ností nenáročného přezimování.

Spokojila bych se i s rychle rostoucí letničkou,ale podmínka je pnoucí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště před 4751 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
atriplex

Pokud chcete pěstovat rostliny v květináči, tak jedině letničky. Trvalky jsou moc mohutné a to zimování také není nic moc. Takže letničky: Povíjnice, svlačec, fazol, hrachor, chmel, kobea, kvamoklit, mina, tunbergie, indická okurka, kiwano.

Je toho kvanta, stačí si vybrat. Je třeba zvolit druh dle slunečního záření a nárocích na vláhu. Také je potřeba zvážit, jakou oporu rostlinám nabídnete – některé jsou ovíjivé (otáčí se kolem opory) a nabo mají na listech různé háčky, kterými se chytají opory. Takže potřebujete buď nějakou tyč nebo nějaké pletivo či něco podobného.

A nezapomeňte každý týden hnojit!

No a na podzim to hodíte všechno na kompost a na jaře znovu zasejete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bičiště

Letnička končí se svoji vegetací, to jest životem, na podzim – dá semena a konec. Usychá. Nepřezimuje, není jí to od přírody dáno.Pokud chcete něco co přezimuje, musí to být vytrvalá rostlina – keř a těch je mnoho. Musíte si pak vybrat jiný druh rostliny než je letnička.Již ten název napovídá – letnička a konec.Doporučuji k trvalému pěstování (viz internet) – Klematis (Clematis). Je to pnoucí, vytrvalý, kvetoucí, nenáročný a velice ozdobný keř.
Kolega Atriplex doporučuje jenom letničky, což je dobré řešení,ale musí se každý rok na jaře vysét. V žádném případě nepřezimují, zimy se ani nedočkají – po vytvoření semene usychají. Takže semínko sebrat, a z jara znovu …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada