vlnaska

Jako zahradní dlažbu vybrat žulové kostky nebo betonové tvarovky?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Žulové kostky působí jako přírodní materiál lépe, ale za mokra nepěkně kloužou. Praktičtější je asi použití betonových tvarovek, jež se dnes dají koupit v nejrůznějších úpravách i tvarech i v podobě imitace přírodního materiálu. Lépe se s nimi také pracuje, v případě změny záměru nebo poškození se mohou snadno dokoupit nebo doplnit.

Další odpovědi
FOG

Osobne jsem pro prirodni materialy.
Takze drevo a kamen,plus vysadba.
Rozhodne tim nic nepokazite.Kamen bude asi drazsi,ale zula zase vydrzi.

venkovan

Záleží na peněžence. Betonové dlaždice (zámková dlažba) bývá podstatně levnější než přírodní kámen.
Ale pokud mohu doporučit – nechat si jakoukoliv dlažbu zhotovit odbornou firmou a nenechat se ošidit na podkladu dlažby. pro osobák do 1,5 tuny cca 25 cm, pro těžší do 3 tun minimálně 30 cm kvalitního podkladu myslím pro 8 cm silnou betonovou dlažbu.

dědapetr

Záleží na co se použijí dobře vypadjí istaré očištěné cihly nebo kusy břidlice.Ale pokud vybrat beton nebo žulu tak beton je u něho větší výběr tvarů.