Katusa

Jaké univerzální levné hnojivo do předzahrádky s kytičkama?Děkuji za rady

Doplňuji:
A jakou koncentaci slepičáků zhruba mám vytvořit a jak často zalévat?Přece jen jsem ještě nezkušená, tak ať to ve své dobré snaze dát kytičkám nepřeženu a ještě víc jim neublížím

Odpovědi
hanulka11

Nejlevnější je, když ti někdo daruje třeba slepičince a necháš si je vykvasit a pak rozředíš a zaléváš .
Jinak se prodávají hnojiva univerzál tekutá i v prášku 1kg cca 60– 100kč nebo pohodíš cereritem /granulkami/ i ten už je nyní v tekutém stavu ke koupi.
Doplňuji:
Dejte si do nádoby slepičince a v poměru 1:1 s vodou vznikne při zředění slepičinec pro potřebu zkvašení. Suché by nekvasily. To pak se před použitím ředí opět vodou, ale 1:10 i víc a touto smradlavou vodou se teprve zalévá.

s hnojení není třeba to přehánět stačí bohatě 1× měsíčně

dudu

Nedávno jsem si od zdejší městské kompostárny koupil jednu tunu jejího produktu za 600 korun. Paradoxně byla cena formanky vyšší, než celá dávka certifikovaného kompostu. Po celé zahradě jsme rozvezli 30 koleček, obsah zapracovali rotavátorem a těšíme nejen na kvetoucí záhony, ale i vydatnou sklizeň zeleniny.

honza19hk

hnůj nebo slepičáky.Pokud budeš chytrá nic za to nezaplatíš.Víš jak to myslím.
Nebo také posekanou trávu-rýčem (lopatkou) si uděláš díru v záhoně a do nich naházíš trávu a zase zasypeš-díry nemusí být velké.

elektrikář

Slepičák je dost koncenrovaný, lépe více ředit. Já používám NPK 1 Z Lovosic. Naředěný a je to bez vůně.