FlAsh_7

Jaké možnosti má člověk, který by chtěl podnikat s fotografií?

Jaké možnosti respektive cesty má člověk, který by chtěl podnikat s fotografií?

Nejlepší odpověď
Kelt

Proč se pořád ptáš na to samé a proč nic neděláš? S kolika fotografy jsi mluvil? Kolik obchodů a ateliérů jsi navštívil? Kolik výstav? Co o tom víš? Co letí? O co je zájem? Kdo má zájem o kvalitní fotografie? A má někoho, kdo bude pro něj fotit? Tak se snaž být lepší a získej tak zakázku? Máš kvalitní aparát, ateliér? Máš aspoň nápady, představy, co budeš fotit a jak? Musíš to umět vidět to, co chceš fotit a musiš to tak umět vyfotit. A další rady, co dávali jiní.

Další odpovědi
Drap

Pokud to umí tak má možnosti neomezené a všechny cesty otevřené.

da ny

Takový člověk potřebuje nadání, vzdělání (odbornost), na jehož základě získá ŽL.
Aby měl dostatek práce, musí být v konkurenci ostatních (rádobyfotografů) dost dobrý.
Rozhodnout se co bude fotit, provozovat („budky“), místo, kde bude fotografovar, potřebnou techniku, kus štěstí atd..

Člověk, který se zajímá a má takový úmysl obyčejně takové informace zná.
S fotografiemi lze podnikat mnoho dalších věcí (výroba, tisk na různé předmět\, kalendář ae aj.). Trh je zasycen, samostatně Vás to jako laika neuživí, ani, o přivýdělku nejsem přesvědčena…

Funna

co to je podnikat s fotografií?…
to je budeš prodávat, nebo sám fotit?…
pokud fotit, pak se připrav na to, že v tomhle oboru vynikne jen pár lidí…kvalitní vybavení (foťák, objektivy, světla, software na úpravu fotek – nemysli, že to co vyfotíš, se prazentuje atd.) stojí balík a to, že se ti vrátí není není jisté…a potřebuješ hlavně nejen talent

Klaproth

da ny > nesmysl! Fotografování je živnost volná a žádné odborné vzdělání není nutné. Focením se živím 27 let, něco málo o tom vím…