dust8

Jaké konkrétní krimpovací kleště na obyč síťové kabely doporučíte? Top kvalita u nich znamená cenu kolem tisíce, či ne?

Nebo třeba kolem tří stovek jsou takové co koncovku na síťovém kabelu udělají, ale při časté práci na více koncovek je to očistec a většinou jsou s nimi různé potíže a koncovka se musí předělávat, nebo se u nich něco rozbije, nebo je jejich použití hop nebo trop alias jednou ok koncovka, pak zas ne a člověk by je raději rozbil o zeď, protože levné = krám v tomto případě?

Za litr cca bych očekával už kleště s nimiž je radost pracovat a ne horror, ale možná se pletu.
Můj hlavní cíl je konečně se naučit dělat si koncovky na síťových kabelech, které jsou buď poškozené, natržené, nebo u nich praskne ten zobáček a kabel pak nedrží ve switchi, nebo routeru a stačí o něj trochu zavadit např. mamka když vysává a internet vypadne jak naschvál.

Nejlepší odpověď
Hlada

Zmáčknout RJ konektor není žádná věda. Když sem před třiceti lety přišly s telefony, tak jsem je zamačkával ve svěráku. Když přibyly RJ45, tak jsem si kleště pořídil. Jsem přesvědčený o tom, že když člověk není extrémní klepeto a nedělá jich desítky denně, tak s bohatou rezervou stačí polské za 200 Kč