Matiselis

Jaká jsou rizika založení specializovaného kamenného obchodu – zdravé výživy?

V ČR existuje řada obchodů, které se specializují pouze na určitý druh zboží. Například obchod se zdravou výživou. Když zůstaneme u tohoto příkladu, jaké má podle vás výhody a nevýhody oproti klasickým prodejnám s potravinami (čili oproti méně specializovaným obchodům)?
Mě osobně se zdá založení specializovaného obchodu jako špatný nápad, protože přilákám jen určitou úzkou skupinu zákazníků. Ale zřejmě to bude mít i nějaké výhody, jinak by nikdo tyto obchody nezakládal, ne?
Děkuji za odpověď

Odpovědi
nyjono

To ovlivňuje mnoho faktorů.
Ve větším městě se zdravá výživa kupuje častěji a více než na malém městečku.
Záleží také na prdejních prostorách. Jestli je prodejna v nájmu, za koli Kč nebo ve vlastním.
V centru města nebo na kraji?
Má široký sortiment nebo jen základní?
Má ceny přijatelné pro širokou veřejnost nebo jen pro lépe situované?
To vše oovlivňuje prodej, obraty a následně i zisk.

Hlada

Kamenný obchod se zbožím, které má krátkou lhůtu spořeby, by byl dobrý nápad na proprání špinavých peněz.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.