dust8

Jaká jiná ČR piva jsou na mistrovské kvalitě jako Pilsner Urquell?

Nejlepší odpověď
annas

„V období tzv. „první republiky“ se litovelskému pivu říkalo „moravská Plzeň“. O dobrý zvuk litovelského piva se ve své době přičinil i slavný zápasník Gustav Frištenský, který měl za ženu dceru prvního sládka“.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pivovar_Li­tovel

Pivo získává pravidelně ocenění, letos v únorU 2020.

"Pivo Litovel Premium zvítězilo v kategorii světlých ležáků. Třicetiletá historie soutěže není málo a konkurence mezi pivy s postupem let narůstá. Proto toto ocenění pro náš hanácký pivovar vnímáme jako prestižní záležitost, a to dokonce i z mezinárodního pohledu, protože se Zlaté pivní pečeti účastní rovněž zahraniční výrobky.

Světlý ležák Litovel Premium patří mezi nejúspěšnější piva v našem portfoliu. Navázal na úspěchy z loňska, kdy se na pivních soutěžích umístil celkem třikrát, stejně jako rok předtím."

https://www.li­tovel.cz/cs/no­vinky/zlatou-pivni-pecet-ziskal-litovel-premium-i-nealko-pivo

Stejně skupina tří pivovarů Litovel, Holba, Zubra vaří piva, která jsou už několik roků pravidelně oceňovaná a vaří nejlepší česká piva.

Další odpovědi
Hufnágl

Ještě lepší od Plzně je Budvar 12° a Budvar 33. Tato piva nemají konkurenta.

elkon

Žádné. To, že někomu chutnají jiná piva, je otázkou chutě, ale ne kvality. Na Pilsner Urquell žádné nemá, nejlepší vizitkou je, že se většina produkce vyváží do celého světa. https://www.praz­droj.cz/nas-pribeh/historie

Kepler

Myslím, že Urquell na kvalitě dost slevil, jen to určené na export snad ne. Prý se vyrábí ve dvou kvalitách. Stejně dobře mi chutnal Heineken i německá piva Krombacher a Radeberger. U českých piv nedokážu objektivně posoudit, do značné míry to závisí na osobních preferencích. Já mám rád třeba Gambrinus a Zubr, ačkoliv u odborníků si nestojí moc vysoko.

Gonfaloniér

Mně krom plzně chutná hlavně Kozel, Budvar a Stella Artois (ta ale není česká). Jinak si myslím, že lepší kvalitu (a hlavně popularitu) jakou má Plzeň, ostatní nemají.
Gambrinus a Radegast jen když není zbytí… Když v obchodě v lednici nemají nic jiného.