ReHu

Jaká je rozmítací pila?

Děkuji 🙂.
Doplňuji:
Odkazy tam sice jsou a je jich tam hafo, nicméně mi stejně není jasný rozdíl, mezi normální pilou a pilou rozmítací.
A navíc jsem v těch odkazech našla ještě omítací. Takže jsem z toho zmatená tuplovaně.

Nejlepší odpověď
Saurus

Rozmítací pila slouží k podélnému rozřezání s více kotouči najednou.
Omítací pila má většinou dva kotouče a slouží na pilnici k podélnému ořezání desek od kůry, je možné nastavení šířky (vzdálenosti kotoučů) za chodu stroje, aby byla výtěžnost co největší.
Normální pila má jeden kotouč. Je na ní možno jak omítat, tak rozmítat, ale s jedním kotoučem jsem značně znevýhodněn jak časově, tak fyzicky. Ale dá se to.
Pokud potřebujete podrobnější vysvětlení, volejte mému manželovi na 777220223. Stačí prozvonit 😉

Zdroj: http://www.tos­.cz/tospdf/pwr201­.pdf

Další odpovědi
9 řemesel

Nejlépe dát do vyhledávače „rozmítací pila“, odkazů tam je hafo !!
A ta rámová = tzv. katr.Rozmítací řeže mj. po délce kmenu, má více kotoučů atd.Omítací většinou 1 kotouč.

Jiří Sova

Koupil jsem českou omítacé pilu, a teď jsme na firmě konečně samostatní, koupíme si za pár korun prkna a latě už si dokážeme nařezat svépomocí a nemusíme za to platit na pile https://omita­cipila.cz/