MiKu

Jaká je pravděpodobnost „nákazy“ MacBooku virem, když mám dva operační systémy?

Musela jsem si koupit licenci a nainstalovat Windows kvůli provozu účetního programu Pohoda, který s jabkama bohužel nekooperuje :( Přepínám tedy mezi systémy, ale samo nemám žádný antivir, dosud jsem nepotřebovala. Děkuju!!

Odpovědi
Artus85

Pokud mate dualboot, tzn. ze mate i disk rozdeleny na dve partition. Da se predpokladat na 99%, ze pokud bude vas Windows napaden virem, nedojde k poskozeni dat, ani poskozeni operacniho systemu Mac.

Ale muze pochopitelne dojit ke ztrate dat, ktere mate ulozene ve Windows. Obecne bych vam doporucil Windows pouzivat pouze na vas ucetni software a minimalizovat chozeni na internet a e-mail. Na to pouzivajte Mac OS. dale si urcite nainstaluje ve Windows antivir, Avast je i ve verzi zdarma a udela vam dobrou sluzbu.

Hlada

S virama si nedělej žádné starosti. Svádí se na ně kdejaká porucha. Skutečná pravděpodobnost poškození je zanedbatelná. Pro klid v duši si stáhni jakýkoli bezplatný.
Nejlepší ochrana před jakoukoli vadou je aktuální záloha disku.