VeRe1983

Jaká je optimální pozice pevného disku v počítačové skříni?

Dostal jsem od známé PC, které předělávám do nové skříně. Je tam i disk, aktivně chlazený přes Titan TTC-HD11, který je namontovaný zespoda disku. Já bych disk namontoval do dolní pozice 3.5" z toho důvodu, abych měl přístupnější vnitřek PC a disk až tak úplně nevadil. Ale tak nějak předpokládám, že pokud bude chladič jen pár cm od dna skříně, nebude to pravé ořechové. Je můj předpoklad správný? Jaká je optimální pozice disku pro ideální proudění vzduchu v PC? Ještě poznámka, na bočnici skříně mám dva větráky, ale ty nejsou nikterak velké, spíše asi budou plnit jen symbolickou roli.

Odpovědi
setapouch

Spíše nahoře

Je to uplne jedno. Disk se hned tak neprehreje a jeho chlazeni je naprosto zbytecne.

Lamalam

Spíše uprostřed

Když nevíš, zvol zlatou střední cestu.

Nechápavé

Spíše uprostřed

Poklička

Spíše uprostřed