jaká je odměna notáři v řízení pozůstalosti

Nejlepší odpověď
briketka10

odměna je různá podle toho co zmíněný zdědí, jestli se jedná o nemovitý i movitý majetek, tak určité procento je vypočítané jako poplatek pro notáře z odhadu..
jsou na to normy mám zkušenost my jsme platili 17.000,–Kč, záleží kolik je vás potencionálních dědiců – odměna se vždy dělí, u nás se jednalo o celkovou částku 1–2% z odhadu ta byla dělena na dva díly, jeden byl snížen o dva tisíce..

Další odpovědi
johana 56

Procentně uvedla již briketka.Záleží také na postavení dědiců.Kamarádka jako manželka zesnulého platila 10 350 Kč (3/4) a dcera 3 500 Kč (1/4).

tazatelka

Zkuste si zadat do Googlu poplatky notáři, někde jsou uveřejněny i přesné sumy.

Zdroj: http://www.in­foportal.cz/14/13/pr­akticke-informace-kalkulacka-pro-vypocet-odmeny-notare/