Julie19

Jaka je nejprodávanější délka kulatiny stromu (dubu) na trhu?

Dobry den, chtela bych pokacet nekolik stromu (dubu) na zahrade a pak prodat kulatinu. Dotaz zni, na jakou delku je nejlepe narezat strom, aby pak to bylo nejlepe prodejne?

Nejlepší odpověď
annas

Dubová kulatina je nejkvalitnější. Záleží na tom, komu ji chcete prodat. Dívala jsem se do inzerátuů požadavky na délku jsou různé.

Můžete se podívat do nabídky či poptávky, nařezala bych podle zájmu odběratele.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&biw=1112&bi­h=854&sxsrf=A­LeKk01b9Kx2XT2c­g5WEJ7-j4Cp0VQYKIA%3A16051032­56970&ei=mO6rX_nQOp­LhkgWMo4aABA&q=ku­latina+dub+roz­m%C4%9Bry+pro­dej&oq=kulati­na+dub+rozm%C4%9Bry+pr­odej&gs_lcp=C­gZwc3ktYWIQDFA­AWABgjgRoAHABe­ACAAQCIAQCSAQ­CYAQCqAQdnd3Mtd2l6&s­client=psy-ab&ved=0ahUKEw­j5_NXL0_rsAhWSsKQKHY­yRAUAQ4dUDCAw

https://www.sba­zar.cz/palivo­ve.drevo/deta­il/16256692-dubova-kulatinamnozstvi-4850-m3-v-delkach-456

Jinak existují ČSN normy

http://files.a-nejedly.webno­de.cz/200000023-ab6b3ac650/Do­porucena_pravi­dla.pdf

Další odpovědi
nyjono

Čím delší, tím lepší.

Hufnágl

Nejvhodnější délka kmene je od 5 metrů délky.

honza19hk

Nejdřív si sežente odběr tzn toho kdo to koupí a podle něj rezte délky. Jiné délky jsou do dyhovny,jiné na pilu atd. Běžné jsou 3 ,4 a 5 m. Vždycky ale dělejte nadmerek 10 cm. Tzn např. kláda 4 m,urizni 4,10m
Navíc pokud to bude kácet nějaký dřevorubec tak je schopny vám poradit.zalezi v jakém jsou stavu.jestli to bude mít sebemenší hnilobu,tak je to leda do kamen. Hlavně to nekacejte premrzly,pak to praskne po délce.
Kdyžtak mě napište,poradím,jsem taky dřevorubec.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.