peterd108

Jaká je nejnižší dovolená rychlost na silnici první třídy mimo obec?

Nejlepší odpověď
cukrar

Není stanovena.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že nejnižší stanovená neni, ale nesmíš svou pomalou jízdou brzdit a omezovat ostatní účastníky silničního provozu a nebýt jim překážkou.

JájsemRaibek

Oba (jak Drap, tak cukrar) mají pravdu, ale jedna informace jim chybí.
Ta informace je:
Není-li nejnižší dovolená rychlost stanovena dopravním značením, tak není určena a pouze nesmíš ostatní účastníky sil. provozu omezovat pomalou jízdou.

mosoj

Někteří řidiči si myslí, že 90 km/hod.

cechacek

Jak pro koho, měla by být podle § 18 odst. 1, zákona č. 361/2000 Sb.

Dochy

Poopravím ty, co píší, že řidič nesmí omezovat ostatní pomalou jízdou. Zprávně: „nesmí omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména BEZDŮVODNĚ pomalou jízdou a pomalým předjížděním.“

Ušel ventil

Může být stanovena dopravní značkou
Nejnižší povolená rychlost – značena c6a
http://www.vsechny-autoskoly.cz/do­pravni_znacka/nej­nizsi_dovolena_rychlos­t/

cukrar

JájsemRaibek, ale mne nechybí informace, jen jsem odpověděl na dotaz tazatele stručně. Neptal se na možnost omezení dopravní značkou. Ještě jsem nikdy neviděl, že by byla mimo obec stanovena minimální rychlost dopravní značkou. Přesněji, nejnižší rychlost jsem snad viděl 3× za život.