berry38

Jaká je nejlepší alternativa k Avastu která je zdarma, nebo jaký používáte antivir?

Odpovědi
elkon

Používám Windows defender (je součástí Windows) a stačí mi to. Občas ještě Malwarebytes. A když „jde do tuhého“, tak spustím Spy Hunter, nebo Dr.Web.

anonym

Nejlepší alternativa jakémukoliv antivirovému programu je samozřejmě používat operační systém který není viry tak snadno napadnutelný jako jsou windows. Tedy například MacOS či ještě lépe Linux které vychází jako prakticky nenapadnutelné i bez antivirového programu. Antivirové programy pro windows pak poskytují vždy jen velmi částečnou ochranu, z logiky věci nemohou znát všechny útočné metody, prostě proto že se jich objevuje příliš mnoho a oni dokáží reagovat jen na ty nejznámější, které statisticky zasáhnout významnější skupinu uživatelů, ty ostatní cílenější hrozby antivirové programy odhalit nedokážou. Zde je přehled všech dostupných alternativ k AVASTu https://alter­nativeto.net/sof­tware/avast-home-edition/ … osobně bych doporučil CLAM antivirus https://www.cla­mav.net/

dr.luha

Vyzkoušel jsem AVG, Avast a skončil jsem u Comodo. Není funkčně omezený jako předchozí verze zdarma, neotravuje upgrade a umí najít hrozby spolehlivě. Když momentálně provádí kontrolu a točí diskem, a mě se to nehodí, tak činnost vypnu ve správci úloh. Během instalace je dobré odznačit všechny dopňkové nabídky: GeekBuddy, Chromodo Browser, anonymní program statistik atd.
https://antivi­rus.comodo.com/free-antivirus.php#_ga=2­.245382092.991231017­.1535748015-440205268.1535748015

Ondrashek06

Stačí používat mozek. Ten je zdarma a je celkem spolehlivý, pokud funguje.