Savile25

Jaká je možnost dostat zvuk 5.1 z televize Samsung PS51D570do zesilovače

Mám televizi Samsung PS51D570 (www.samsung.com/cz/con­sumer/tv-audio-video/televisi­on/plasma-tv/PS51D570C2SXBT-spec) se zabudovaným satelitem a chtěl bych z ní dostat zvuk 5.1 do zesilovače HVR-80 5-kanál.(http://www.eli­mal.cz/hifi/51-zesilovac-hvr-80-pro-domaci-kino-600w-prodano). Zesilovač nemá optiský vstup. Je zde nějaká jiná možnost?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

televize má HDMI tak přes něj do AV zesilovače, ke kterému je připojena reprosoustava

Další odpovědi
P.T.

Dyť tenhle receiver není vůbec pro video určený.

Tady u toho si s multikánálem u dnešních TV ani neškrtneš. To by muselo být z jiné cenové kategorie.

Navíc ta telka nemá už klasický AUX OUT (audio výstup dvěmi cinchi – červený a bílý). Další otázkou je, kolik kanálů z ní lze vytáhnout třeba optikou nebo HDMIčkem, protože sice podporuje Dolby Digital Plus, ale z televizních stanic moc filmů ve více jak dvou kanálech nevysílá (jednou za uherský rok něco pustí HBO) a pokud mám nějakej multikanálovej zdroj, tak je nejlepší ho zase spojit (kvůli zvuku) s receiverem, ale to jsme zase u toho, že by to musel být nějakej, kterej má optiku, HDMI nebo digi koax vstupy (za předpokladu, že onen zdroj jako např. přehrávač, MM centrum, atd., nemají analogové 5.1 výstupy).

Telka dobrý, teď obměnit ten zbytek sestavy 🙂