Lotus

Jaká je běžná cena za m2 pronájmu nebytových prostor (vytápěná-nevytápěná)?

Doplňuji:
Tak se zeptám jinak.Je cena 400kc za m2 a rok přijatelná?Jedná se o oběkt o celkové výměře 54×11m.3× kancelář,2× sociálky se sprchou.Kanceláře a sec.vytápěné plynem.Výrobní hala má 44×11m.Místo městečko 2200 obyvatel.

Nejlepší odpověď
mojitek

Ale to se neda rict takhle obecne,protoze treba Praha a Chánov to je nebe a dudy
Doplňuji:
Pocitam li plochu 54m * 11m to je skoro 600 m ctverecních. Krát 400 kč je 240.000 kč za rok(20.000 kč za měsíc) Ja si myslim ze je to rozhodne skoro zadarmo..

Další odpovědi
Miroslavst

Cena pronájmu nebytových prostor není regulována a tudíž cenu určuje trh, tedy nabídka a poptávka.
Vím, že toto jsi slyšet nechtěl, ale cena se rovněž řídí místem (umístěním).

atriplex

Doporučuji se podívat na realitní servry, kde se nabízejí podobné nemovitosti a podle toho odhadnout cenu. Pokud prodáváte, obraťte se na realitní kancelář. Sice zaplatíte poplatek, ale bude mít jistotu, že cena je tržní.

Michálek1245

Tohle je poměrně dost relativní. My jsme takhle taky hledali pronájem a nakonec jsme zvolili vlastní výrobní haly od https://www.pro­mohaly.cz/vyrob­ni-prumyslove-haly na pozemku, který jsme za pár korun odkoupili od města. Osobně bych uvedl aspoň lokalitu, pak od koho se to pronajímá, co je v okolí, jaká je dostupnost. To vše hraje poměrně velkou roli v tom, kolik vám nakonec pronajimatel řekne za nájem. 😉