briketka10

Jaká by měla být vzdálenost reproduktorů od televizozu ?? Děkuji za odpověď

..mám starší Tv LG a domácí kino 5.1 vedle té Tv asi 5cm reproduktory
můžu je tak mít a navrchu postavený středový reproduktor prý to nejde
a mohu tím poškodit Tv..

Nejlepší odpověď
cochee

Záleží na té TV. Je-li to LCD, nic nehrozí. Pokud je to ale stará technologie s CRT (skleněnou) obrazovkou, může se stát, že magneticky špatně odstíněné repro, stojící příliš blízko ní, způsobí zkreslení barev na blízkém okraji obrazovky a po delším působení může být změna barev i trvalá, protože se zmagnetuje stínící elektronová mřížka obrazovky. Obrazovka se pak dala odmagnetizovat tlumivkou, kterou mívali TV opraváři k dispozici, poslední modely pak měli odmagnetizaci v sobě, stejně jako PC monitory – funkce „degauss.“

briketka10

cochee,

je to Tv se starší technologií dostala jsem ji od
synovce, pořídil si novou ona sama má po straně
dlouhý pás a v něm jsou taky reproduktory ty moje
jsou malé bakelitové a změna barvy, jak říkáš je už
asi trvalá po levé i pravé straně se objevují takové
tmavší půlměsíce, ale to už asi bylo dřív já ji mám
doma teprve týden za tak krátkou dobu se to stát
nemohlo, že ne ??

cochee

Jj, to je z těch repro zabudovaných v televizi. Ta odmagnetovací tlumivka by to ale měla odstranit, zkus se ptát po nějakých TV opravářích. A jestli to odmagnetování pomůže a máš, jak říkáš, vnější repráky, tak bych ještě poprosil toho opraváře, aby ty vnitřní repráky vyndal.

briketka10

cochee

já si myslím, že se to nevyplatí dám si zpátky
tu moji starou dobrou Thompson telku je asi
stejně stará, ale bez vady ty repráčky jsem u
ní měla taky přinejmenším pět let..
za čas si koupím novou..
díky Ti za radu 😁

ivzez

Také si myslím, že týden je moc krátká doba.
Poškození asi bylo už dřív.