Jahoda

Jak zrychlit stahování?

Dobrý večer. Když jsem si nechala zavést internet, byl mi dán papír s informacemi o internetu. Bylo tam napsáno, že mohu stahovat až 250MB za sekundu. Na mém PC mi to píše, že mohu stahovat maximálně 100MB za sekundu. Ovšem když stahuji, „jede“ mi to maximálně 17,02 MB za sekundu. V čem je tedy problém?

Ještě by mě zajímalo, jak stahování zrychlit? Ze svého PC jsem vymazala plno nepotřebných programů, které jsem nikdy nepoužila a zabíraly mi jen místo. Jak tedy pomoci, aby se mi filmy stahovaly rychleji? Film, který má cca 750MB se mi stahuje až 20 hodin! I kdyby většina uživatelů v mém okolí, kteří mají stejné internetové připojení jako já, využívali internet na maximum, nemůže být můj internet tak pomalý. Co tedy dělat a jak se „postarat“ o to, abych měla stahování rychlejší?

Za každou odpověď budu velmi vděčná.

Moc děkuji předem a přeji hezký večer 🙂
Doplňuji:
Stahuji z ulozto.cz. A odpokud mám teda stahovat, aby to nebylo tak pomalé? Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

I kdyby to bylo „jen“ 17 MB/s tak by to stažení trvalo 45 Min !!
Takže je si třeba ujasnit jak rychlý máte inet. Rychlost inetu se uvádí v kbit/s, mbit/s, gbit/s . Což jsou bity za sekundu. V bajtech je to 8 x méně.
To co uvádí poskytovatel nemusí být pravda a navíc se rychlost připojení mění podle zatížení sítě.
Nejlepe je si změřit rychlost připojení na rychlost.cz.

I tak se na rychlosti bude nejvíce podílet stav na serveru ze kterého stahujete a protože tam bude nával, bude se to buď samo nebo záměrně zpomalovat, podle toho co se tam zrovna děje.

Další odpovědi
HOMER

20 hodin je hodně dlouho(40MB/hod)­.Odkud stahuješ?Já jsem dřív občas stahoval z torentu a bylo to zhruba takhle pomalé..Vykašlal jsem se na to a raději už torrenty nepoužívám,takže asi moc nepomůžu.Všechno co můžu doporučit,je stahovat odjinud a kontaktovat s tímto dotazem poskytovatele internetu.
Doplňuji:
Dnes jsem z uložto stahoval jeden film asi osmkrát,než se mi konečně stáhl celý…

Nejrychleji to stahuje vnoci,když server není tolik přetížený,je někdy rychlost i za hranicí 300KB/s.Je 11 a stahuju 150KB/s,takže asi ještě chvilku…

Bumbes

Záleží také na rychlosti uploadu těch filmů. To je rychlost odesílání filmů a jiných dat do internetové sítě.
Pak se ještě vyplatí používat nějaký download manager nejlépe implementovaný do prohlížeče, který umí hlídat přenosy dat a obnovovat přerušené stahování.
S tou rychlostí 250MB/sec to asi bude trochu jinak, docela by mne zajímal přesný parametr a název toho připojení.

Na stahování z uložto.cz je dobrý FreeRapid
http://www.sta­huj.centrum.cz/in­ternet_a_site/dow­nload_manazery/fre­erapid-downloader/

blesk26

Ty čísla, která píšeš mi vůbec nesedí. Zaprvé je důležité, jestli se jedná o MB, KB, Mb (Mbit) nebo Kb (Kbit). Je v tom rozdíl:

MB = MegaByte
Mb = MegaBit
KB = KiloByte
Kb = KiloBit

1 Byte = 8 bitů, tedy 1B = 8b

Internet s rychlostí stahování až 250MB za vteřinu jsem vživotě neviděl. Já mám, myslím, že ještě poměrně hodně rychlý 20 Mbit internet a stahuje mi to maximálně cca 2,5 MB/s. Nepíšou tam náhodou 256 KB/s, tedy 2 Mbit/s? To by byla rychlost, kterou ti za ideálních podmínek dovolí jako maximální.

Na PC ti to píše 100 Mbit/s, protože jsi k modemu nebo routeru připojená síťovým kabelem s propustností maximálně 100 Mbit/s, to o rychlosti připojení vůbec nerozhoduje, maximálně ho omezí, ale takové rychlosti internetu ještě nejsou dostupné.

Opět problém s jednotkami. Kdyby se ti to stahovalo 17 MB/s, tak máš film stažený za minutu :) Asi myslíš 17 KB/s … což je málo. Pochybuji, že to bude zpomalené tvým počítačem (pokud nemáš nějakou deset let starou plečku). Buď máš problém s připojením k internetu (jestli jsi připojená přes wifi (na střeše anténa), tak třeba může být špatný signál. Změř si rychlost na www.rychlost.cz a když to bude taky tak pomalé, tak to musíš řešit s poskytovatelem internetu.

Pokud to naměří rychlost kolem 200 KB/s, tak máš asi smůlu, protože jak píše mosoj, stahování je hlavně závislé na rychlosti odesílání od zdroje. Zkrátka za to možná může Ulož.to a ty s tím nic nenaděláš. Jedině stahovat odjinud :)

Mates97

Uložto.CZ má bez koupeného VIP omezenou rychlost stahování i kdyby to bylo třeba 1TB(1000GB) za sekundu tak bez VIP se to bude stahovat 350kb/s

NoobCz

Hm . nemyslím si ted přes ulož .to stahuji 5,48 Mb :D ale bez VIP