Avatar uživatele
Janula

Jak změním fotku formátu JPEG na JPG??

změna formátu fotek

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Jahoda před 4868 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Spiritus

zkus smazat Ečko :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Jpg je extense ( koncovka) formátu jpeg. Takže je to jedno a totéž . Rozšířenější je jpg. Jedná se o stejný formát. Některé editační programy umí načítat obě extense.
Pokud Vám program nebere jpeg přepište na jpg. Stále ještě někde přetrvává forma názvu souboru z DOSU 8 písmen a 3 písmena extense. Je to podobné jako u HTM a HTML.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PostApMan

Nejsem si jistý, ale myslím si že se jedná o stejný způsob komprese obrázků, pouze s odlišnou příponou. Obrázky se ztrátovou kompresy mají koncovky .jpeg .jpg .jpe .jfif nebo .jif ale jedná se o stejnou technologii komprese. Více na :
http://en.wiki­pedia.org/wiki/JPEG

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/JPEG

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

JPE, JPEG a JPG je naprosto ten samy format bez sebemensiho rozdilu, jsou tu jen ruzne koncovky ve jmene ktere ho identifikuji.

A to proto, ze puvodne koncovky souboru smely obsahovat jen 3 znaky a az pozdeji bylo povoleno v novejsim souborovem systemu pouzivat delsi koncovky identifikujici typ souboru. To je jediny duvod proc tentyz format muze mit plnou koncovku jpeg nebo nekterou z jeho zkracenych variant, v drtive vetsine pripadu „jpg“)

Nemusis tedy vubec nic menit ani konvertovat, v pripade nejake nutnosti pak jen staci prepsat koncovku ve jmene souboru.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet