Boy 13

Jak získávát informace o dění na Ukrajině ?

V první řadě chci vyjádřit hlubokou soustrast všem lidem na Ukrajině, je mi jich moc líto a cítím s nimi. Za druhé se chci zeptat, včera jsem chtěl zkusit se přesvědčit, jak informují o ruské invazi na ukrajinu přímo ruská média. Ve vyhledávači jsem našel, že internetový deník Nova Gazeta by měl být opoziční a liberální a nezávislý. Tak jsem najel na jejich stránky, ale pak jsem zjistil ve zprávách, že skupina hackerů Anonymus napadá ruské weby, ruskou televizi, proto ve mě vznikla obava, zda-li tím, že jsem rozklikl ten oficiální web Nova Gazeta jsem si nestáhl s tím ransomware do mobilu, moc děkuju za Vaše rady.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Rozhodně je dobré vyhledat třeba Live camera. Např. Kyjev: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ycFYyQcuL1w O tomto psali pisálkové na seznamu dnes ráno: Těžká noc v Kyjevě.

Další odpovědi
_Bůh_

Nejlepší pokrytí je podle mě na Twitteru.
Účty, které je dobré sledovat:
@nexta_tv
@IAPonomarenko
@andrewofpolesia – česky
@ua_industrial
@bratricek – česky
Každý Tweet lze tlačítkem přeložit do češtiny.
Tyhle účty přidávají čerstvé informace a videa, mají daleko lepší pokrytí než televizní média a zahraniční weby. Twitter je totiž hlavním zdrojem pro novináře. Proto je v Rusku zablokovaný.
Ruské weby mohou zveřejňovat pouze úřady schválené informace.
Ruské televizní stanice byli napadeny skupinou @YourAnonOne a vysílají Rusům záběry z bojů na Ukrajině. Pro celou řadu Rusů to je první kontakt s realitou za dlouhé roky.

paul1

Asi lepší chodit na naše stránky. Ruské jsou a budou neseriozní, zmanipulované.

Zdroj: https://praved­nes.cz/world.news

Kazatel

Vždy je lepší čerpat informace z více zdrojů, jak se však ukazuje, mnohé nám bylo demokraticky znemožněno. A nedělám si iluze o tom, že každé zpravodajství je ovlivněno a dokáže manipulovat veřejným míněním.

Však najdi si informace třeba o průběhu tohoto incidentu, zdá se že se značně od skutečného průběhu liší https://img-9gag-fun.9cache.com/pho­to/a91qxvL_460svav1­.mp4

To ovšem nic nemění na tom, kdo je dnes na Ukrajině agresor a kdo napadený.

Pepa25

Bez překvapení se opět projevuje síla tisíců editorů a jednu z mála map o situace má Wikipedie:

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/2022_Russi­an_invasion_of_U­kraine#/media/Fi­le:2022_Russi­an_invasion_of_U­kraine.svg

Viktorie II.

Ametyst, tak to je masakr. A je dobré si přeložit názory.

Boy 13

paul1: Děkuji. Já jsem právě chtěl zjistit, jestli tento ruský deník šíří mezi své občany pravdu, když jsem se dočetl, že je nezávislý. A myslíte, že se mi nemohli dostat do mobilu z toho, že jsem si ho rzklikl viry ? Moc děkuju.