with.love

jak začít s power jogou?

mám si najít nějaké lekce pro začátečníky, nebo by mi mohlo stačit vyzkoušet ty cviky párkrát doma a pak se rovnou zapsat na lekci? cvičíte někdo jogu sami doma třeba podle videí?

Odpovědi
anonym

Vepište odpověď… yoga, východní náboženství mají za úkol zničit starodávné zvyky národů a vnést jakousi nejednotu, navíc s výhledem na ovládání mysli moderního člověka.

ivana525

doporučuji začít v nějakém fitness centru.. pokud to budete zkoušet sama doma, hrozí, že cviky budete provádět špatně a spíš si jen ublížíte. Na dobré hodině se vám budou věnovat.

anonym

Nijak!! Jóga je popularizovaná technika umožňující duchovní (a následně i psychickou a fyzickou) destrukci člověka. O její skutečné podstatě se samozřejmě mlčí a mlží.

iyogi

Cvičení doma s sebou nese nemalé riziko, že nebudete cvičit správně, v horším případě si můžete ublížit. Ideální je najít někoho, kdo se józe sám řadu let systematicky věnuje. Pokud z profilu vidím, že instruktor(ka) se o józe poprvé dozvěděl(a) předloni a letos má kurs power jógy, hot jógy, pilates, gravid jógy, masáží, aerobicu, zumby a je k tomu velmistrem všeho souvisejícího od ájurvédy po tantru, byl bych opatrný. Možná bych se podíval i mimo power jógu. Existují lidé, kteří jógu praktikovali dávno před vynálezem tohoto populárního směru, a kteří po létech či desetiletích praxe dobře vědí, co, proč a jak dělají a jsou to schopni kvalitně předat dál.