Slezsky fc

Jak vzniklo Ragby ?

Nejlepší odpověď
annas

HISTORICKÝ VÝVOJ HRY

najdete v odkazu http://www.te­lesnakultura.u­pol.cz/index.php/te­lesnakultura/ar­ticle/viewFile/33/21

V anglickém městě Rugby, proslulé Rugby Public school, žák William Webb Ellis
v průběhu místní varianty oblíbené hry football chytil ve hře míč do rukou a běžel s ním vpřed do soupeřova pole. Tento způsob hry se vžil a ovlivnil vývoj fotbalu nejen v Rugby, ale i na jiných školách v Anglii. Rok 1823, který je zaznamenán na pamětní desce na místní školní zdi, uváděí anglické prameny jako dobu, kdy tento
čin žáka Ellise dal popud ke vzniku nové hry, která se začala nazývat podle místa jejího vzniku RAGBY.
.

v pokračování článku najdete další informaci o hře atd.