huxa

Jak vyřešit napájení na led pásek?

Jmenovitě tento – http://www.czc­.cz/akasa-ak-ld02-05gn-led-pasek-60-cm-zelena/120441/pr­odukt

má molex 4 pin a já bych jej potřeboval mít ve vzdálenosti dvou metrů od PC, šlo by to pomocí nějaké prodlužky?
Doplňuji:
Dobrá, potom bych rád ještě tedy zeptal, jestli by nebylo lepší dát i nějakou ochranu pro případný zkrat či jakoukoliv chybu této domácí prodlužky, pokud bych jej připojovat ke zdroji v pc?

Nejlepší odpověď
cochee

No určitě jo, akorát si ji (tu prodlužku) budeš muset asi sám uklohnit.

Další odpovědi
anonym

Klidně natáhni libovolnou prodlužku z pecka (akorát si ji asi budeš muset vyrobit, o tak dlouhé molex-molex nevím), ale já bych se na napájení z počítače vykašlal a použil nějaký 12 V zdroj, kdyžtak si ověř příkon, ale 300mA bych já pokládal za booohatě dostačující.
😉
Doplňuji:
Protože ti stačí táhnout prodlužku jen dvěma dráty (12V a G), klidně na 12V žílu pojistku (trubičkovou nebo nožovou) ´vnoř´. Na druhou stranu – PC zdroj by měl být chráněn, takže budeš pojistku duplikovat.

huxa

mowla-prosímtě, co by měl být ten drát G?

anonym

Ground – země (i když reálně je to nula).
😉