firytka

Jak vybrat správné trekové hole?

Nejsem ,žádný profesionál,nevím podle čeho vybrat ty pravé pro běžný rekreační sport. Je to určeno pro starší ženu.

Nejlepší odpověď
pekynka

Základní info o trekových hůlkách.

Hůlky v páru tlumí nárazy na klouby dolních končetin, kloubů kyčlí a na páteř, zejména při sestupech. Jsou schopny odebrat v průběhu jedné hodiny chůze zatížení několika tun.
Při výstupech poskytují dobrou oporu,umožňují optimální dýchání – možnost opory v předklonu s rukama od sebe se zapojí pomocné dýchací svaly,zvyšují stabilitu v mokrém terénu.Pozor: při nesprávném umísťování hůlek daleko od těžiště těla hrozí ztráta stability a následný pád. Stále používání hůlek " za každou cenu" vede ke ztátě smyslu pro rovnováhu !
Délka holí – paže jsou v lokti ohnuté – lepší přenos síly.
Hůlky teleskopické je možno složit do batohu, takže nepřekážejí pokud je nepotřebujete, mohou být odpružené – dražší modely, rukojeť by měla být anatomicky tvarovaná, nahoře silnějšího průměru a oblého tvaru aby nepronikla do oční jámy při případném pádu na hůl.
Přeji šťastný výběr