Kazinka

jak úspěšně naroubovat papriky

prosím o přesný popis jak správně roubovat papriky,nikde o tom nemůžu nic konkrétního najít. Děkuji

Nejlepší odpověď
janek66

Roubování paprik opravdu taky neznám.Nevíte aspoň jaká podnož se má použít?Roubování paprika-paprika je myslím nesmysl.
Třeba roubování melounů,mohlo by být podobné.Do malých kelímků nasejeme melouny a tykev fíkolistou,po vyrašení dvou pravých listů nařízneme zespodu do poloviny stonku meloun, zhora tykev.Zasuneme do sebe a obalíme proužkem alobalu.Udržujeme v teple a vlhku.Po srůstu uřízneme dole meloun nahoře tykev.Roubování paprik bude podobné,jen neznám správnou podnož.

Další odpovědi
hanulka11

Vím,že se nemá odpovídat dotazem , ale nedá mi to.
Nevím proč v dnešní době -roubovat papriky, když je tolik vyšlechtěných druhů.
Asi máte svůj důvod, jsou odolnější? Nebo proč je chcete roubovat? Docela by mě to zajímalo a možná nejen mne.Děkuji za případnou reakci.