zdennyve

Jak se zbavit zeleného povlaku na hlíně ve skleníku – mám tam rajčata a papriky. Co může být příčinou?

jak se zbavit zeleného povlaku na hlíně ve skleníku! mám tam rajčata a papriky! co je toho příčinou?

Nejlepší odpověď
Drap

Podle mne tam roste nějaká řasa, která tam má dobré podmínky. Myslím, že to ničemu nevadí a neškodí. Pokud se ti to nelíbí, pravidelně kypři půdu a zelené tam nebude.

Další odpovědi
Kepler

Nevím jak to zelené vypadá, ale může to být i mech. Tomu svědčí kyselejší půda, takže by mohlo pomoci trochu půdu povápnit.

zdennyve

děkuji vám za rady, zkusím povápnit a častěj okopávat!