ivera45

Jak se zachovat, když moje známá si nadělala dluhy a nemá to z čeho platit a je nezaměstnaná?

pracovala u firmy, která ji neplatila a nyní požaduje peníze od svých starých rodičů, kteří jsou v důchodovém věku , rodiče jsou velmi neštastní
mají se zadlužovat nebo by se měla o své dluhy postarat sama ?Je z oblasti kde je velká nezaměstnanost
děkuji a všechny srdečně zdravím
Doplňuji:
Moje známá bydli kousek od města Jeseník ,
dluhy si udělala sama přibližně 300000

Nejlepší odpověď
vagra

Situace, do které se dostala Vaše známá, je jistě pro ni složitá a měla by se ji snažit řešit sama.
Každý dospělý, rozumně uvažující člověk, by si přece ještě předtím, než si dluh udělá, měl zvážit všechny možnosti, které mohou nastat.Především tu, že může dojít na neschopnost splácet.
Já vím-teď už je pozdě.
POŽADOVAT ovšem peníze po starých rodičích, aniž by jí pomoc nabídli sami, se mi zdá být velmi nevhodné.Pojmenoval bych takové chování dětí k rodičům i jinak.
Pokud ovšem, na jejích dluzích nenesou vinu i oni.
Pak by si měli, jako rodina pomoci.

Další odpovědi
kapka

Hlavně se nezadlužovat stále více dalšími půjčkami. Tam, kde dluží, se může zkusit domluvit na splátkovém kalendáři. Řeší nějak svou mzdu s tou firmou, kde pracovala? Může kontaktovat nějakou sociální organizaci, která jí pomůže situaci řešit. Třeba Naděje, Člověk v tísni.

oskar

Tato situace je velice vážna.Může se stát,že přijde o všechno a nejenom ona,ale i její rodiče.Ať se co nejdříve vzpamatuje a jak se říká:Vezme rozum do hrsti.Přeji hezký den.

ReHu

A co d ělá ta známá? Hledá zaměstnání intenzivně? Hledá i jiný zdroj příjmu než zaměstnání?
Také záleží na tom, jak vysoké, za co a kde ty dluhy má.
Pokud jsou dluhy vysoké, asi by nebylo nejlepší např. zastavovat dům, je to jediná jistota a střechy nad hlavou.
Ale opravdu i rada závisí ma konkrétní situaci a více informací.
Např.teď rozjíždíme nějakou práci v Ostravě, ale stejně nevím odkud jste.
V neposlední řadě tu padla i otázka o osobním bankrotu.

led

bude si musieť dohodnúť splátkový kalendár, za každú cenu LEGÁLNE zohnať peniaze a hlavne prácu. Je to tvrdé ale podľa tohto prídu exekútory a zhabu jej asi všetko aj byt.
Doplňuji:
online právne rady pre dlžníkov
http://e-zkusenosti.cz/sluz­by/znejte-sva-prava-dokonale-informujte-se-zdarma-u-pravniho-zastupce-asterie/

SuzanKa

Taky jsem měla dluhy a jsem moc ráda, že můj dluh, co jsem měla u jiné společnosti, převzali. Tam u té společnosti jsem už nezvládala plnit podmínky, které byly nastaveny, ale s Kruk jsme si vyšli vstříc. Je to skvělá společnost, která se snaží najít to nejlepší řešení.